HOME
INFORMACE
DOWNLOAD
REGISTRACE
CHEATOVÁNÍ
LINKY
KONTAKT
Technická podpora
 
MatrixWay.cz - hosting design
Spolupracující sajty
 
ABCgames.cz - PC Games
 
Abecedaher.cz - návody, cheaty, cd obaly
 
Gamespot.cz - stačí si jen vybrat
 
NFScenter.net - nejnovější informace ze světa Need for Speed
 
Oficiální stránky firmy Horacius Software, distributora programu UltraEdit pro ČR.
Reklama
 

Definice cheatů

Problémy při cheatování

HEX Editace

Parametr

Slovník - Pojmy

Vzhledem k tomu, že v našem programu se vždy vyskytuje návod, v jakém místě hexeditaci provést, zde jen několik základních pojmů, rad, tipů, ...

Co je to vlastně hexeditace - už podle názvu je jasné, že je to editování souboru. Narozdíl ale např. od Poznámkového bloku se neupravují jednotlivé znaky přímo, ale mění se jejich ASCII hodnota (každý znak má svoji hodnotu v ASCII tabulce). Tím lze dosáhnout např. nesmrtelnosti, munice, atd.

Pro úspěšnou hexeditaci je potřeba vlastnit nejaký hexeditor. To je program, který umožňuje měnit právě ASCII hodnoty. Pokud byste měli zájem o jeden z těch lepších (UltraEdit 32), dá se stáhnout na adrese www.ultraedit.cz :) Další návod bude zaměřen hlavně pro tento program, ale dá se aplikovat i v jiných programech, protože jejich ovládání je velmi podobné.

Vlevo na okraji je tzv. OFFSET (to je pozice daného znaku v souboru. Má většinou takovýto formát: 0F38:5B32, nebo 0F385B32, atd.).

Dále vedle offsetu jsou ASCII hodnoty jednotlivých znaků (většinou 16 na řádek), vyjádřené hexadecimálně. Právě tyhle hodnoty je nutné změnit pro kýžený efekt.

Úplně napravo jsou znaky, které byste viděli při otevření soubory obyčejným textovým editorem. To slouží hlavně pro orientaci. Pokud změníte hodnotu nějakého offsetu, všimněte si, že se změna provede i zde.

Teď ale zpět k vlastní hexeditaci. V cheatu je většinou napsáno, jaký ofset editovat, takže to je jedna z nejdůležitějších věcí. Je označen pouze první znak řádku, další offsety je nutné si dopočítat. Nelekejte se, je to velice snadné. Stačí zaměnit poslední znak offsetu za offset na řádku, který chcete editovat. Asi to není moc jasné, takže příklad: v hexeditoru je třeba tohle:

0ABF 56B0    44 FF 50 B1   8F AC 3E 22   BF 25 CC 55   44 FF 50 B1
0ABF 56C0    BF 25 CC 55   44 FF 50 B1   44 FF 50 B1   8F AC 3E 22

vy máte upravit např. znak na offsetu 0ABF 56B5. Podle prvních 7 znaků offsetu najděte řádek, jehož první znak má tento offset. Teď je pro nás důležité číslo 5 na konci. Znamená to, že daný offset je na páté pozici v řádku (na každém offsetu v hexadecimální soustavě jsou DVA znaky, takže v našem případě je to 8F). Tuto hodnotu stačí změnit na požadovanou hodnotu.

Protože se pracuje v šestnáckové (hexadecimální) číselné soustavě, nestačí nám čísla od 0 do 9, proto se čísla od 10 do 15 označují písmeny A, B, C, D, E a F. Takže pokud chcete změnit offset 0ABF 56BC, znamená to, že máte editovat v pořadí 13. znak na řádku (13=C, v našem případě má hodnotu 44)

Teď byste už měli zvládnout základy hexeditace, proto ještě několik rad a tipů:

- VŽDY si zálohujte soubor, který editujete. Je možné, že se přehlédnete, a tím pádem je takto upravený soubor nepoužitelný. To samé dělejte v případě, když je uvedeno, že máte použít DEBUG, který vlastně taky provádí hexeditaci.
- není od věci si cheat vytisknout, z papíru se čte líp.
- může se stát, že je program, který chcete editovat, komprimovaný. V tom případě je nutné ho nejdřív dekomprimovat příslušným programem (např. UNP, UnPKLite, ...), potom editovat a nakonec opět zkomprimovat.

Problémy typu "je tento program komprimovaný, nebo ne ?" ale naštěstí vůbec nemusíte řešit, protože v naší databázi by mělo být vždy uvedeno, co přesně je potřeba udělat.

Tohle je jen stručný návod, abyste byli alespoň trochu v obraze, co se vlastně při hexeditaci děje.

Warning: include(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /DISK2/WWW/radioactive.cz/www/extra/hexedit.php on line 61 Warning: include(http://www.radioactive.cz/randomb.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /DISK2/WWW/radioactive.cz/www/extra/hexedit.php on line 61 Warning: include(): Failed opening 'http://www.radioactive.cz/randomb.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php70/lib/php') in /DISK2/WWW/radioactive.cz/www/extra/hexedit.php on line 61
Download:
R. Cheater 6.07

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_pconnect() in /DISK2/WWW/radioactive.cz/www/subdomeny/cheaty/top3.php:3 Stack trace: #0 /DISK2/WWW/radioactive.cz/www/index.php(101): include() #1 {main} thrown in /DISK2/WWW/radioactive.cz/www/subdomeny/cheaty/top3.php on line 3